Gudstjänst LIVE 13 juni

Äntligen får vi mötas i våra lokaler på Mötesplatsen i Partille!

På söndag 13 juni kl.11:00 är du varmt välkommen att fira gudstjänst tillsammans med oss i Kyrka för Livet. Mikael och Frida Ekespong leder lovsången och predikar för oss. Samling och aktivitet för barn och unga under ledning av Linda Svedstam. Wisdom Anthonio ansvarar för tekniken.

Vi följer rådande restriktioner och har koll så att vi inte blir för många i lokalerna. Det går även bra att följa större delen av gudstjänsten via livestream på vår facebooksida och längst ned på denna sida, med start kl.11:00 på söndag.
Välkommen!

Gudstjänst med KFL

Samla de du kan och var gärna med aktivt med kommenterer och hälsningar. Ha gärna din bibel framme och var med i lovsången och bönen! Gud vill möta oss där vi är!Vill du vara med och ge en gåva till Kyrka för Livet är swish nr 123 398 12 71 Du hittar även andra sätt att ge under "kontakt" på www.kyrkaforlivet.seKul att du är med oss på gudstjänst!

Publicerat av Kyrka för livet Söndag 13 juni 2021

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *