Gudstjänst – även på webben

Vi samlas till gudstjänst, även om mycket inte är som vanligt. Skillnaden denna veckan är att vår gudstjänst kommer att sändas live för dig som inte bör vara bland folk av hälsoskäl eller för dig som inte har möjlighet att närvara. Vi vill rekommendera dig som finns i en riskgrupp att följa oss digitalt, men det avgör du givetvis själv. Vi är noga med handhygien och uppmanar till att följa de rekommendationer som ges av FHM. Du kommer hitta vår sändning på Youtube och på vår fb-sida. Här är en länk till sändningen som bör funka på söndag kl 11:15 (senast). Vi samlas till #merbönförfolket för vi tror att Gud är som vanligt – Fridsfursten! Gud är vår borg och räddare.
I Guds kärlek finns frihet från fruktan – mitt i alla vår oro.
Välkommen med att dela vår gemenskap så som du kan!

Predikan – lovsång – barnkyrka – fika

Välkommen!

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *