Generations med sommarfinal för Barnkyrkan!

På söndag har vi en gudstjänst för alla generationer och avslutning för Barnkyrkan med temat: Gud och jag – varje dag! Det blir först en gudstjänst inomhus, sedan är vi ute och har lite lek och aktiviteter samtidigt som vi gräddar våfflor!

Vi fortsätter att ta hänsyn till smittorisk med tanke på covid-19 och är noga med att stanna hemma om vi är förkylda. Handtvätt, max 50 pers och social distansering måste vi tänka på.
Kan du inte vara med på plats så kan du vara med oss på gudstjänstdelen via facebook-live i vår interna facebookgrupp. Glöm inte kolla in vår Youtube & Facebooksida. Där finns budskap till uppmuntran och tro att lyssna till!

Vill du komma in i vår facebookgrupp ansöker du om att gå med
(om du inte redan är med).
Välkomna på söndag!

Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *