Församlingsdag på lördag!

Äntligen!
På lördag (2 oktober) åker vi till familjen Hessles nya villa/konferenshus i Göta (Lilla Edets kommun) för en heldag med kyrkan. Det blir god mat, undervisning och tid inför Gud. Gemensamma och fria aktiviteter står också på schemat, samt bad och beachvolley m.m. beroende på väder. (Ja, det finns pool!)

Kostnad för dagen är 200:-/vuxen. Barn följer med gratis. All mat ingår.
För att komma till anmälan, klicka här!

Vi hjälps åt att åka dit i gemensamma bilar, så skriv i anmälan om du har plats i bilen. Församlingsdagen startar kl.10:00 i Göta och avslutas vid 19-tiden. Det tar ca 40 min att köra från Partille/Göteborg till Göta.

Detta är en dag inte bara för dig som är medlem i församlingen, utan även för dig som är med i gemenskapen men inte blivit medlem än och för dig som bara är nyfiken på vår gemenskap!

Följ med oss i Kyrka för Livet på församlingsdag, du också!
Alltså: Församlingsdag 2 oktober kl.10-19.
Välkommen!


Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *