Din kyrka?

Vi vill vara en kyrka som är öppen för både dig som besökare och dig som känner dig hemma. Ibland tänker man kanske att kyrkan är för medlemmar, med det vore att missa syftet med varför kyrkan finns. Vi finns både för de som är hemma i gemenskapen och för dig som bara är nyfiken. Så känn dig riktigt välkommen! På söndag har vi en gudstjänst där våra barn & ungdomsgrupper är igång samtidigt som vår gudstjänst. Här tror vi att vi skall få uppleva Guds närvaro och bli peppade för livet. Stora som små. Vi fikar tillsammans också. Vi tänker på att fortsätta ta ansvar med tanke på rådande pandemi – avstånd/handhygien/max 50 pers & var med digitalt om du har förkylningssymptom.

Riktigt välkommen – ny som gammal!


Leave a Reply

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *